Znáte výhody zateplených domů

Post date:

Author:

Category:

Pokud stavíte nebo se chystáte stavět dům, je zateplení domu něco, nad čím byste měli rozhodně přemýšlet. Komfortní bydlení totiž není jenom o tom, jaké designové kousky si do svého nového domova pořídíte.

Výhody zateplení domu

Ještě předtím, než se do zateplování pustíte, podívejte se na některé výhody, které vám tato úprava domu přinese:

Investice se vrátí!

I když se na první pohled může zdát, že zateplení domu vyjde draho, není tomu tak. V případě, že zateplíte opravdu celý dům, včetně fasády, podlah, střechy, oken apod., se vám tato investice během pár let vrátí.

Sníží se náklady na vytápění domu

Snížení nákladů na vytápění je jeden z největších plusů zateplování. Aby ale nedocházelo k tepelným ztrátám, je důležité provést zateplování kvalitně  vybrat dobré materiály na zateplení.

Zateplovat můžete pomocí různých izolačních materiálů. Patří mezi ně například minerální vlna nebo polystyren. V posledních letech se oblibě těší také alternativní přírodní materiály jako je např. ovčí vlna nebo dřevovláknitá izolace.

Vybrat také budete muset mezi způsoby zateplování. Dnes se hodně využívá foukaná izolace. Mezi její výhody patří nižší cena a rychlá aplikace.

Prodlouží se životnost domu

Zateplení zároveň slouží jako taková ochrana konstrukce domu před větrem a chrání celý dům. Vlivy počasí totiž mohou poškodit fasádu, zdivo i omítky – potom dochází k prasklinám a možnému zatékání do zdiva. To se potom projeví vlhkostí a plísní.

Kromě poškození fasády může dojít také k:

  • Zatékání do domu
  • Přehřívání domu v letních měsících
  • Korozi vnitřní výztuže domu
  • Objevení se mrazových trhlin v obvodovém plášti

Ochrana životního prostředí

Udržet si v domě teplo není jenom otázkou peněz ale také životního prostředí. Pokud totiž nebudete topit pánubohu do oken, sníží se výskyt skleníkových plynů v ovzduší.

z pohledu komfortu bydlení?

Výkup nemovitostí Brno

Redakce doporučuje

Elektrické podlahové vytápění nabízí větší výhody, než možná tušíte

0
V souvislosti se zdražováním energií vás možná napadlo, že některá zařízení začínají postrádat smysl. A co pak takové elektrické podlahové vytápění, které k provozu...

Platónův odkaz