Z jaké látky si vybrat šaty na léto?

Post date:

Author:

Category:

Když z nebe se valí horko, je nejlepší sáhnout po šatech. Je však třeba mít na paměti, že ne všechny fungují dobře v horkém počasí. Z jakých materiálů by měly být dokonalé letní šaty? Podívejte se, na co si dát pozor a čemu je lepší se vyhnout!

Nejlepší látky pro letní šaty – co si vybrat?

Při nákupu šatů na léto stojí za to věnovat pozornost nejen jejich designu, ale také tomu, z jakého materiálu jsou vyrobeny. Právě na tom bude záviset naše pohodlí při vyšších teplotách.

Na léto se doporučují látky přírodního původu a umělé látky, ale na bázi přírodních vláken. Jaké materiály se nejlépe hodí pro letní stylizace?

Len

Lněné oblečení dnes zažívá druhé mládí. Len je přírodní, vzdušná látka, která navíc poskytuje příjemný chlad a má hypoalergenní vlastnosti, takže nezpůsobuje alergie. Vzhledem k tomu mohou být lněné šaty ideálním nákupem na léto. Skvěle pak poslouží modely jako vzdušné lněné šaty na ramínkách, košilové šaty na knoflíky nebo šaty s volnými rukávy a ozdobným zavazováním v pase.

Bavlna

Je to nejoblíbenější přírodní materiál, který obstojí i v horkém počasí. Nejlepší je pak zvolit šaty z lehké, jemné lněné bavlny, která umožňuje cirkulaci vzduchu a je příjemná k pokožce.

Hedvábí

Hedvábí, které se získává z kokonu bource morušového a je přírodní vlákno, které má termoregulační vlastnosti. Na léto jsou ideální saténové hedvábí a šifon, které jsou chladivé na dotek. Šaty z těchto látek budou hitem na svatbě nebo venkovním banketu.

Viskóza, lyocel, tencel

Viskózová vlákna vznikají chemickou úpravou celulózy, tj. na bázi dřeva. Jsou klasifikována jako umělá vlákna, ale jsou rostlinného původu. Viskóza může mít podobu lněné tkaniny, ale také elastické pleteniny. Je to měkký, na dotek příjemný a prodyšný materiál, takže lehké viskózové šaty budou v létě perfektní. Viskóza se také označuje jako umělé hedvábí.

Lyocel, označovaný jako tencel, se stejně jako viskóza vyrábí z celulózové buničiny.

Nejhorší materiály šatů na léto – čemu se vyhnout?

Při hledání šatů na léto je nejlepší vyhnout se materiálům, které jsou neprodyšné a silnější. Proto se vyplatí věnovat pozornost štítku se složením a vyhýbat se výrobkům, které obsahují vysoký podíl těchto druhů vláken.

Polyester, polyamid, nylon, akryl

Jedná se o syntetické materiály, které se na léto nedoporučují. Šaty z nich vyrobené mohou narušovat cirkulaci vzduchu, zvyšovat pocení, a tím způsobovat nepohodlí.

Vlna

Přestože je vlna přírodní vlákno a má termoregulační vlastnosti, je poměrně teplá, takže v letních vedrech nebude dobře fungovat. Vzhledem k tomu je nejlepší nechat vlněné oblečení, dokonce i to z jemné příze, na podzim a zimu.

Když hledáte dokonalé šaty na léto, stojí za to zvážit modely z námi doporučovaných materiálů nebo ze směsí materiálů. Poskytují příjemný chlad, nezpůsobují přehřátí a mohou vypadat velmi efektně!

Redakce doporučuje

Elektrické podlahové vytápění nabízí větší výhody, než možná tušíte

0
V souvislosti se zdražováním energií vás možná napadlo, že některá zařízení začínají postrádat smysl. A co pak takové elektrické podlahové vytápění, které k provozu...

Platónův odkaz