Výrobní hala na míru pro každý projekt

Post date:

Author:

Category:

Poptávka po nemovitostech, stejně jako po výrobních halách, výrazně převyšuje nabídku. Bydlení, průmysl i logistika jsou na tom v dnešní době obdobně. Každý úspěšný podnikatel potřebuje dříve či později sehnat vlastní skladové prostory, přestěhovat současný sklad nebo zrealizovat další pobočku. Ve chvíli, kdy začne hledat, zjistí, že je to prakticky nemožné. Proto majitelé společností často přistupují k výstavbě nových prostor. Jejich nespornou výhodou je využití moderních technologií a vytvoření projektu na míru.

Výstavba montovaných hal je rychlá, jednoduchá a především flexibilní. Zároveň finančně dostupná. Výrobní haly jsou proto v současné době dostupné čím dál tím většímu okruhu podnikatelů.

Jednoduchá a praktická konstrukce haly

Teď už se podívejme podrobněji na konstrukci haly. Ta je tvořena jednoduchým rámcovým systémem, převážně z IPE profilů, který zvládne bez sebemenšího omezení rozpony až kolem 25 metrů. Pokud přijde od zadavatele požadavek na větší šířku haly, je možné použít navíc středovou podpěru nebo v druhém případě také příhradovou konstrukci. Běžným řešením jsou také vícelodní haly, které jsou v požadovaných místech propojeny. Výhodou je rozdělení prostoru na více menších oddělení v případě, kdy je potřeba oddělit například skladovou část od výrobní. Tím je získáno více požárních úseků.

Ze statických důvodů by od sebe měly být jednotlivé rámy vzdáleny maximálně 5 až 6 metrů. Ve střešní části haly jsou spojeny zpravidla tenkostěnnými vaznicemi, na které je rovnou kladen střešní plášť. Při takovém řešení je délka haly omezena prakticky pouze hranicí pozemku. Praktická ocelová konstrukce navíc umožňuje kombinovat různé výšky haly. Zvolit lze také vícepatrovou variantu. Součástí projektů je často také jeřábová dráha, která je osazena mostovým jeřábem s nosností až 15 tun. Veškeré haly jsou řešeny maximálně funkčně a především ekonomicky.

Halu lze navíc začlenit do okolního terénu nebo ji naopak nechat vyniknout. Nabídka panelů je široká co do designu a barevného provedení. Hala v barvách loga společnosti dnes není překážkou.

Modulární systém výstavby haly

Pro rozšiřování plochy je vhodné zvolit modulární systém výstavby haly. Hala je v podstatě již ve svém začátku postavena tak, aby ji bylo možné kdykoli podle potřeby rozšířit. Konstrukce je tomu uzpůsobena a počítá se i s místem, které by bylo potřeba, pokud by tato varianta nastala. Podnikání lze rozvíjet, aniž by bylo nutné hledat nové prostory a řešit nový pronájem, koupi nebo stěhování materiálu či zboží. Odpadá také nutnost nového zaučení zaměstnanců.

Opláštění haly sendvičovými panely

Konstrukci haly už známe. Teď se podívejme na její opláštění. To může sestávat buď ze sendvičových panelů s IPN nebo také s minerálním jádrem. Pokud jde o IPN jádro, to zajišťuje dobré tepelně izolační vlastnosti haly, minerální jádro zase vyšší požární odolnost a také nabízí lepší odhlučnění. Zajímavostí je, že jsou tyto panely běžně používány například pro chladírny, což poukazuje na jejich výborné tepelně izolační vlastnosti. V současné době, při běžných cenách energií, je možné přidat také tepelná čerpadla v kombinaci s fotovoltaickými panely na střeše haly. Díky ekonomické stránce je návratnost investice rychlá a navíc, během celé pracovní doby jsou v prostorech příjemné podmínky. Oproti tomu při nezateplené variantě je použit trapézový plech a stěnová konstrukce je doplněna o takzvané paždíky. Haly by měla být vždy navržena a zkonstruována tak, aby maximálně odpovídala svému využití a celkovým nárokům uskladněného zboží či materiálu.

Redakce doporučuje

Plasmová řezačka: Praktické tipy, jak vybrat tu pravou

0
Plasmová řezačka je určena pro dělení různých materiálů, poradí si s ocelí, železem, ale i hliníkem a dalšími materiály. Řezání plazmou vám může výrazně usnadnit...