Víte, jak vám pomůže dobrý finanční poradce? Při koupi nemovitosti a nebo třeba při vyřízení hypotéky?

Post date:

Author:

Category:

Hlavní náplň práce finančního poradce je doopravdy lidem pomoct a vyznat se v často nepřehledné nabídce nejrůznějších finančních produktů. Snaží se, aby vybraný produkt nejlépe odpovídal jejich požadavkům. Potřebujete i vy finančního poradce?

Práce finančního poradce

Kvalitní finanční poradce je člověk, který vám pomůže dělat chytrá rozhodnutí ohledně vašich peněz. Může vám pomoci spořit na důchod, plánovat vzdělání vašich dětí a rozhodovat o investicích, které jsou pro vás vhodné.

Finanční poradce není jen ten, kdo vám poskytuje investiční rady. Dobrý finanční poradce věnuje čas tomu, aby poznal vás a vaše finanční cíle, kterých se snažíte dosáhnout.

Pomůže vám sestavit rozpočet a ujistí se, že jste na správné cestě k dosažení předem stanovených cílů. Též vám pomůže naplánovat neočekávané výdaje, jako je ztráta zaměstnání nebo naléhavá zdravotní situace.

Finanční poradce je pro vás také cenným přínosem, ať už jste na začátku své kariéry, nebo se blížíte k důchodu.

Jak vám může pomoct?

Pokud jde o koupi domu, finanční poradce pro vás bude tím neocenitelným pomocníkem při orientaci v tomto procesu. Dále vám pomůže i při přijímání nejlepších rozhodnutí vzhledem k vašim individuálním okolnostem.

Pomůže vám například objasnit, co všechno byste měli vědět před koupí nemovitosti, a také vám pomůže porozumět různým typům dostupných hypoték a spolupracuje s vámi při hledání té, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Může vám také pomoci pochopit možné daňové důsledky koupě nemovitosti a jak nejlépe spravovat své finance, aby se váš sen o vlastním bydlení stal skutečností. Dobrý finanční poradce vám zkrátka pomůže učinit ta nejchytřejší rozhodnutí, pokud jde o koupi domu, a zajistí, abyste nakonec získali dům, který se vám líbí a který si i zároveň můžete dovolit.

Další z důležitějších věcí, které vám pomůže finanční poradce udělat, je pomoci vám ušetřit peníze. Může vám pomoci najít způsoby, jak snížit vaše výdaje a ušetřit na budoucnost. Také vám pomůže v situaci, kdy potřebujete moudře investovat vaše peníze, abyste mohli časem zvýšit svůj majetek.

Co se týče finanční budoucnosti, i to je v kompetenci finančního poradce. Pomůže vám stanovit si cíle a sestavit rozpočet. Může vám také pomoci investovat vaše peníze tak, abyste mohli pohodlně odejít do důchodu.

Jak si vybrat toho správného finančního poradce?

Při výběru finančního poradce je důležité provést průzkum a vybrat si někoho, s kým se budete cítit dobře a kdo bude mít na paměti vaše nejlepší zájmy. Zkrátka takového průvodce výběrem hypotéky, investicemi a nejen to. Máme pro vás několik tipů, které vám pomohou vybrat dobrého finančního poradce:

Ověřte si jeho certifikaci

Dobrý finanční poradce by měl mít odpovídající pověření, tedy měl by mít nějakou certifikaci. Dále by měl dobře rozumět různým investičním produktům a strategiím.

Zeptejte se na jeho zkušenosti

Zjistěte, jak dlouho vykonává práci finančního poradce, působí v oboru, a jaké má zkušenosti. To vám pomůže posoudit úroveň jeho odborných znalostí.

Získejte doporučení

Můžete se zeptat svých přátel, rodiny nebo kolegů, zda nemají nějaké doporučení na dobrého finančního poradce. Jakmile budete mít několik jmen, na základě vašich potřeb zjistíte, který poradce je pro vás nejvhodnější.

Naplánujte si konzultaci

Jakmile zúžíte výběr, je dobré si s každým finančním poradcem domluvit konzultaci. Budete tak mít možnost klást jim otázky a získat představu o jejich osobnosti a stylu, a zároveň budete vědět, jak si zhruba představují práci s vámi.

Důvěřujte svému instinktu

Po setkání s několika různými finančními poradci, byste se měli rozhodnout pro toho, se kterým se cítíte nejlépe. Důvěřovat svému instinktu je důležité, když jde o tak zásadní rozhodnutí.

Proč se nevyplatí zařizovat si hypotéku na vlastní pěst?

Hypotéka je velký finanční závazek a převzít tuto zodpovědnost jen na sebe může být velmi náročný úkol. Existuje řada důvodů, proč není vhodné, abyste se do vyřizování hypotéky pouštěli sami.

Zaprvé je tento proces složitý a časově náročný. Je třeba vyplnit spoustu papírů a může být složité porovnat různé nabídky hypoték. Finanční poradce se o to všechno může postarat místo vás a bude mít přístup k širší nabídce produktů, než jakou najdete sami.

Dále pro vás bude schopen poradce vyjednat lepší nabídku. Mají zkušenosti se smlouváním a vědí, jak získat co nejlepší podmínky. To vám může v průběhu trvání hypotéky ušetřit značnou částku peněz.

V neposlední řadě vám poradce může nabídnout nestranné poradenství. Nejsou vázáni na žádného věřitele, takže vám mohou nestranně poradit, která hypotéka je pro vás vhodná. To je důležité z hlediska toho, že výběr špatné hypotéky vás může stát spoustu peněz. Nakonec, pokud bude potřeba, vám může poradit, jak refinancovat hypotéku.

Celkově je při sjednávání hypotéky mnohem lepší využít služeb hypotečního makléře. Ušetří vám čas, peníze i stres a zajistí, abyste získali tu nejlepší možnou nabídku.

Na závěr

Snažili jsme se vám přiblížit, co dělá finanční poradce, a proč je nesmírně důležité mít po svém boku především kvalitního finančního poradce.

Pomáhá vám totiž nejen ochránit, ušetřit nebo zhodnotit vaše peníze, ale je i opravdovým partnerem, který je u všech vašich zásadních rozhodnutí v životě.

Jelikož peníze zasahují do všech životních rovin, a díky tomu i do nejniternějšího soukromí, je tak kvalitní, zodpovědný a profesionální přístup přímo klíčový.

Daniela Vaková, obsahový a SEO specialista

Redakce doporučuje

Plasmová řezačka: Praktické tipy, jak vybrat tu pravou

0
Plasmová řezačka je určena pro dělení různých materiálů, poradí si s ocelí, železem, ale i hliníkem a dalšími materiály. Řezání plazmou vám může výrazně usnadnit...