Tradiční strojírenské město, kde se jako řemeslníci nikdy neztratíte!

Post date:

Author:

Category:

Ačkoliv se v minulosti potýkali řemeslníci v České republice s opravdu mizernými platovými i pracovními podmínkami, tak tato doba jednoznačně odchází pryč. Důvodem je především to, že pro spoustu řemeslníků byla nespokojenost s prostředím a podmínkami tak moc velká, že začali ve velkém odcházet za lepšími do zahraničí.

Bohužel Česká republice v rámci svého pracovního trhu nedokáže nabídnout takové platy, jako některé zahraniční firmy. To ale neznamená, že se jejich ohodnocení nezvýšilo v městech, kde jsou takoví pracovníci doslova bijícím srdcem. A jedním z nich je i Havířov.

Stálá potřeba tradičních řemesel

Řemesla jsou bohužel už na dlouhodobém ústupu, jak co se týče pracovníků v České republice, tak i počtu lidí, kteří jdou řemesla studovat a provozovat do budoucna. Spousta práce v Havířově je tak neustále poptávána především v ohledu tradičních a základních řemesel.

Ačkoliv dnes už není takový problém sehnat modernější řemeslné práce jako jsou elektrotechnici nebo CNC programátoři, tak je velký problém sehnat ty nejzákladnější pracovníky. Mezi ně se řadí například obráběči, svářeči nebo tesaři. Přitom pracovní nabídky Havířov už všem těmto lidem dokáží nabídnout lepší podmínky, než tomu bylo kdy dřív.

Konečně zasloužené peníze pro řemeslníky

Řemeslníci dlouho byli velice hluboko pod platovým průměrem. Dnes už ale tato situace rozhodně neplatí. Nejen zvyšování mezd, ale i jejich nedostatek vede k tomu, že jsou mnohdy řemeslníci lákáni na opravdu výborné platy, které jsou i trojnásobkem částek, které vydělávali ještě nedávno. Mnohá pracovní místa Havířov tak nabídnou nejen plat, který dokáže opravdu dokonale zabezpečit rodinu, ale také se zaměstnavatelé předhánějí v tom, kdo nabídne svým zaměstnancům lepší benefity a podmínky.

Redakce doporučuje

Elektrické podlahové vytápění nabízí větší výhody, než možná tušíte

0
V souvislosti se zdražováním energií vás možná napadlo, že některá zařízení začínají postrádat smysl. A co pak takové elektrické podlahové vytápění, které k provozu...

Platónův odkaz