Šatní skříně a jak na ně

Post date:

Author:

Category:

Jednou z nejdůležitějších věcí v bytě, snad krom postele a sedačky, je úložný prostor. Na co byste se měli při jejich výběru zaměřit?

Proč jsou šatní skříně důležité? 

Šatní skříně mohou být praktickým, prostorově úsporným nábytkem, ale jejich samotná velikost znamená, že mohou také výrazně ovlivnit styl vašeho pokoje. Od oblečení a obuvi až po šperky a další, skříně nesou váhu našich skladovacích potřeb. I když bychom mohli snít o rozlehlé šatně s podsvícenými policemi a středovým ostrůvkem nebo o vestavěné či zrcadlové šatní skříni, realita je taková, že volně stojící šatní skříně jsou jedním z nejprodávanějších kusů nábytku. 

Dobrou zprávou je, že existuje nepřeberné množství stylových šatních skříní. Ať už chcete něco diskrétního a praktického, nebo něco, co opravdu zapůsobí, je z čeho vybírat. K dispozici jsou také zdobené šatní skříně s vykládaným obložením a luxusními povrchovými úpravami. Skandinávský styl je stále v módě a existuje spousta skromných kousků s čistými liniemi a uklidňujícími tóny, které jsou ideální volbou pro nábytek do ložnice. Máte z čeho vybírat, a proto jsme vybrali deset nejlepších šatních skříní, které vyhovují všem vkusům a potřebám skladování.

Na co se zaměřit při nákupu? 

Vždy myslete na svůj prostor. Šatní skříně mohou být vážně neskladné. Takže vytáhněte metr a podívejte se, s jakým prostorem hrajete, abyste mohli najít to správné řešení úložiště pro vás. Samozřejmě budete muset myslet i na své oblečení. Máte  předmětů, které je třeba pověsit, nebo jen jeden či dva kusy? Možná máte velmi dlouhé věci, nebo jen košile a saka?

U skříní, které si prohlížíte, si také chcete dávat pozor na šikovné další úložné možnosti a funkce. Mnohé mají uvnitř zásuvky se spoustou úložného prostoru nebo nastavitelnými policemi, což znamená, že bude snazší udržovat pořádek v botách a složených věcech a vše uvidíte na první pohled. Mnoho šatních skříní je vybaveno zrcadly zvenčí i zevnitř – jsou skvělá pro odrážení světla po prostoru a zvětšování prostoru.

Jaký druh úložného prostoru potřebujete? 

Hlavní věc, kterou musíte zvážit při pohledu na úložný prostor šatní skříně, je, zda potřebujete prostor pro zavěšení. Pokud ne, zvolte šatní skříň, která se skládá převážně z polic, nebo se poohlédněte po nějaké komodě. Ale pokud ano, vyberte si větší šatní skříň, která obsahuje alespoň jednu kolejnici, nebo můžete dokonce investovat do volně stojící věšákové tyče. 

Redakce doporučuje

Elektrické podlahové vytápění nabízí větší výhody, než možná tušíte

0
V souvislosti se zdražováním energií vás možná napadlo, že některá zařízení začínají postrádat smysl. A co pak takové elektrické podlahové vytápění, které k provozu...

Platónův odkaz