Rolety vs žaluzie – jaké je nejlepší řešení?

Post date:

Author:

Category:

S blížícím se létem možná přemýšlíte o novém zastínění oken.

Nebo jste se přestěhovali do nového domu či bytu a stojíte před rozhodnutím, zda si vyberete do svého obydlí rolety či žaluzie. Tohle dilema vám pomůžeme vyřešit!

Pokud váháte nad firmou, ze které  si žaluzie či rolety vybrat, obraťte se na Slovaktual. Je to firma, která je velkým hráčem na trhu a samozřejmě nabízí široký sortiment. Slovaktual má bohaté zkušenosti, kterými se může pyšnit.

ROLETY

Rolety mají příjemný a velmi moderní vzhled včetně snadného ovládání. Jsou praktickým a stylovým doplňkem interiéru. Velkou výhodou rolet je také to, že jdou snadno čistit. Konkrétně firma Slovaktual nabízí lamely v bílé, šedé nebo béžové barvě. Barvy jsou velmi lichotící oku a přirozené. Můžete se rozhodnout pro mechanické ovládání pomocí kliky nebo elektrické ovládání pomocí vypínače se servomotorem, které dodá vašemu interiéru velmi moderní vzhled.

Nejjednodušší systém zabudování je současně s montáží oken. Lamely mohou být plastové či hliníkové. Používá se při výměně starých oken za nová.

Existuje také předokenní roleta, která je ale méně používána. Může se namontovat i po montáži oken. Roletová schránka je viditelná zvenku.

Nejčastější je předokenní zaomítací roleta, schránka není viditelná ani z venkovní nebo vnitřní strany.

ŽALUZIE

Žaluzie patří k nejpopulárnějším druhům stínění v domácnostech. Nosné prvky žaluzií jsou vyrobeny z hliníkových tažených profilů. Oplývají lehkým, moderním a zejména estetickým vzhledem. Ovládání funguje na principu kuličkového řetízku, který je především pro vytahování a spouštění žaluzií. Ovládací mechanismus je chráněn hliníkovou lištou. Lze si na nich nastavit propustnost světla a intenzitu stínění pro to, jak je vám to pohodlné. Oproti ostatním druhům stínění se žaluzie poměrně špatně čistí.

Redakce doporučuje

Elektrické podlahové vytápění nabízí větší výhody, než možná tušíte

0
V souvislosti se zdražováním energií vás možná napadlo, že některá zařízení začínají postrádat smysl. A co pak takové elektrické podlahové vytápění, které k provozu...

Platónův odkaz