Příliš věcí v domácnosti? Buďte radikální a před Vánoci udělejte pořádný úklid!

Post date:

Author:

Category:

Neustále jen přibývají. Věci. Jsou všude. Narvané skříně k prasknutí, tašky a různé krabice pod skříněmi i na nich, stejně je tomu u ostatních kusů nábytku. Přesto se stále něčeho nedostává nebo něco chybí, k tomu lákají k dalším nákupům letáky i online reklamy v prohlížečích nebo na sociálních sítích. Je čas udělat hromadění přítrž a pořádně uklidit. Vánoční čas je k tomu zcela ideální, strávit totiž svátky ve vzdušném a čistém prostředí je totiž k nezaplacení.

Úleva pro domácnost i pro mysl

Příliš věcí a nepořádek jdou ruku v ruce, a nehledě na velikost prostoru, protože i velké domy trpí na nedostatek místa či úložných prostor. To je také důvod, proč je vhodné vyměnit zastaralý nábytek za vestavěný, který nabízí úžasnou flexibilitu vnitřního uspořádání, což ví nejlépe experti v truhlářství Praha. Ještě, než nastane čas na výměnu skříní, je doba úklidu a vyhazování. Podle odborníků radikální úklid neodlehčí jen domácnost od zbytečností, ale uleví též mysli. Nepořádek patří mezi důvody zhoršené nálady nebo dokonce depresí.

Každý den jedna místnost

Když už, tak radikálně! Při generálním úklidu se musí počítat, že každá místnost potřebuje alespoň den času. Začít je nutné se všemi věcmi, které v posledním roce nebo dvou neměly žádný užitek. Zatímco funkční nebo zánovní přístroje lze prodat nebo nabídnout zdarma za odvoz, ostatní se musí nemilosrdně vytřídit do elektroodpadu nebo přímo do popelnice. Schovávat staré časopisy, noviny, výstřižky nebo recepty? Věřte, že se k nim už nikdy nevrátíte, pouze zabírají prostor a ulpívá na nich prach.

Pošli to dál!

Je vám věcí, do kterých jste investovali nemalé peníze, líto? Knihy můžete odvézt do bazaru, do antikvariátu nebo do knihobudky. Oblečení, boty, batohy, staré přikrývky, deky, polštáře a povlečení ocení v charitativních organizacích. Neméně efektivní je nabídnout vše ve skupinách, které se sdružují na sociálních sítích, mnohdy se tak zbavíte snadno staré chladničky, televize i těžkého nábytku. Co dál? Je čas pozvat truhláře a prostoru dát nový život, který bude o poznání spokojenější. A uvidíte, že tohle budou nejlepší vánoční svátky ve vašem životě!

Redakce doporučuje

Elektrické podlahové vytápění nabízí větší výhody, než možná tušíte

0
V souvislosti se zdražováním energií vás možná napadlo, že některá zařízení začínají postrádat smysl. A co pak takové elektrické podlahové vytápění, které k provozu...

Platónův odkaz