Platónův odkaz

Post date:

Author:

Category:

Platón nám zanechal odkaz, který přetrval až do dnešních dnů. Říká se, že západní filozofie se skládá z řady poznámek pod čarou k Platónovi, ale co by si Platón myslel o tom, co jsme s touto starověkou moudrostí udělali my?

Pro Platóna byla filozofie způsobem života, který žil v dokonalé harmonii s náboženstvím, vědou, astronomií, matematikou a medicínou v jednom. Ve všem viděl krásu, zázrak a vznešenost přírody a Boha a dělil se o ně způsobem, který je nám všem zpřístupnil.

V Platónovi se spojily dvě tradice, Sokratova a pythagorejská. Platónova díla byla pro západní svět ztracena až do středověku, kdy se zachovala v Alexandrijské knihovně a poté u muslimských učenců na Blízkém východě.

Platónova raná díla jsou obecně považována za nejspolehlivější z antických pramenů o Sokratovi a Sokrates, kterého známe z těchto spisů, je považován za jednoho z největších antických filozofů.

Rádi byste se dozvěděli o dalších zajímavých tématech jako například módě, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, zvířatech či o tom co pro nás mají připravené hvězdy.

Podívejte se na náš blog. Můžete si zde například přečíst zajímavosti o znamení raka nebo kozoroha či  o znamení horoskopu blíženec.

Redakce doporučuje

Elektrické podlahové vytápění nabízí větší výhody, než možná tušíte

0
V souvislosti se zdražováním energií vás možná napadlo, že některá zařízení začínají postrádat smysl. A co pak takové elektrické podlahové vytápění, které k provozu...