Plasmová řezačka: Praktické tipy, jak vybrat tu pravou

Post date:

Author:

Category:

Plasmová řezačka je určena pro dělení různých materiálů, poradí si s ocelí, železem, ale i hliníkem a dalšími materiály. Řezání plazmou vám může výrazně usnadnit práci, jelikož je rychlejší, jednodušší a také levnější.

Plasmový zdroj

Jestliže se rozhodnete pro pořízení plasmové řezačky, je důležité zvolit výkonný plasmový zdroj. Právě výkon je totiž jedním z nejdůležitějších parametrů. Při výběru se můžete držet obecného pravidla, které doporučuje výkon 3 až 5 A na 1 milimetr materiálu. Čím silnější materiály tedy budete řezat, tím větší výkon budete potřebovat. Řezací proud lze většinou nastavit v určitém rozpětí, dle toho byste se měli řídit.

Plazmový řezací stroj

Kromě výkonu je třeba zaměřit se také na rozměry řezačky. Plazmový řezací stroj totiž najde využití v dílně, ale i na stavbách a dalších místech. Pokud víte, že řezačka bude většinu času stát na svém místě v dílně, pak se rozměry nemusíte tolik zaobírat. Ovšem pokud ji potřebujete převážet, volte modely s kompaktními rozměry. Skvělou volbou je řezačka se zabudovaným kompresorem, abyste nemuseli zdroj vzduchu nosit samostatně.

Plasmová řezačka

Při výběru řezačky je dobré spolehnout se na ověřené výrobce. Ti nabízí kvalitu a výkon pro skvělé výsledky práce. Navíc je plasmová řezačka velmi citlivá na znečištění a opotřebení. Proto je třeba počítat s tím, že čas od času budete potřebovat náhradní díly, aby řezačka mohla nadále spolehlivě sloužit. Volte proto modely, které mají snadno dostupné náhradní díly. V budoucnu vám to může ušetřit mnoho starostí. Řezačky jsou často dodávány s kabely a hořákem, což vám usnadní výběr.

Správným výběrem získáte efektivní a spolehlivý stroj. Řezačka má využití v mnoha oblastech, díky tomu, že je vhodná pro dělení různých materiálů.

Redakce doporučuje

Elektrické podlahové vytápění nabízí větší výhody, než možná tušíte

0
V souvislosti se zdražováním energií vás možná napadlo, že některá zařízení začínají postrádat smysl. A co pak takové elektrické podlahové vytápění, které k provozu...

Platónův odkaz