Nábytek na míru – Pro a proti

Post date:

Author:

Category:

Má být co nejkrásnější, nejpraktičtější a nejtrvalejší, navíc za rozumnou cenu. Nábytek dostupný v prodejnách však ne vždy splňuje požadavky zákazníků. Ti následně sahají po nábytku na míru, jehož využití přináší hned několik výhod, ale zároveň i pár minusů.

  • Design přesně podle představ

Nábytek na míru přitahuje zákazníky hlavně kvůli originálnímu designu, který hodnověrně odráží jejich představu o jeho vzhledu. Barvu a tvar nábytku si vyberou sami, případně si nechají poradit výrobcem, který jim zhotoví jakékoliv modely osvědčené klasiky až po nejnovější trendy

  • Velikost přizpůsobená prostoru

Exkluzivní design nemusí být jediným důvodem, pro který zákazníci upřednostňují nábytek na míru. Často ho vyhledávají i kvůli potřebě napasovat stoly, židle či poličky do dané místnosti. Sériově vyráběné modely z obchodů jim totiž nemusí do prostoru v pokoji sednout. Výroba na míru je tak dobrou možností, jak mít doma nábytek s vhodnými proporcemi.

  • Variabilita tvarů a materiálů

Plusem je také možnost nechat si zhotovit jednu nábytkovou sestavu z modelů v odlišných tvarech a materiálech. Dobrý design dokáže vdechnout takto vyskládání sestavě to správné spojení barev, které vytvoří optimální kontrast. Ten bychom při koupi nábytku z obchodů hledali v případě výběru jednotlivých modelů z různých kolekcí marně.

  • Cena je většinou o něco vyšší

Za výše uvedené výhody si třeba co to připlatit. Konečná cena nábytku na míru se sice může díky promyšlenému výběru tvarů a materiálů jednotlivých modelů snížit, ale kvůli nákladům na práci bývá ve srovnání se sériovým nábytkem z obchodů i tak vyšší. To ale nemusí platit v každém případě. Problémem levnějších nabídek nábytku na míru však bývá slabší kvalita díla, resp. výroba díla z méně trvanlivých materiálů.

  • Delší čekání na nový nábytek

Peníze nejsou jediné, čím se za nábytek na míru platí. Možnost mít doma stoly, sedačky či skříňky navrženy přesně podle představ chce i trochu trpělivosti. Zatímco nábytek z obchodu nám dovezou hned po koupi, při výrobě na míru je nutné několik dní počkat. Pro ty, kteří potřebují novou nábytkovou sestavu okamžitě, je tak lepší volbou koupě z obchodu.

Zdroj: www.pixabay.com

Nábytek na míru si díky výše uvedeným výhodám nezískává stabilní místo pouze v bytech a rodinných domech. Poptávka po něm stoupá i za účelem koupě nábytku do kanceláří, prodejen či jiných pracovišť. Výjimkou nejsou ani terasy a zahrady, kde takto vyrobený nábytek rovněž plní očekávanou praktickou a estetickou funkci, a to i přes vyšší ceně a delší čekací době na jeho dodání.

Redakce doporučuje

Elektrické podlahové vytápění nabízí větší výhody, než možná tušíte

0
V souvislosti se zdražováním energií vás možná napadlo, že některá zařízení začínají postrádat smysl. A co pak takové elektrické podlahové vytápění, které k provozu...

Platónův odkaz