Nábytek na míru – Pro a proti

Post date:

Author:

Category:

Má být co nejkrásnější, nejpraktičtější a nejtrvalejší, navíc za rozumnou cenu. Nábytek dostupný v prodejnách však ne vždy splňuje požadavky zákazníků. Ti následně sahají po nábytku na míru, jehož využití přináší hned několik výhod, ale zároveň i pár minusů.

  • Design přesně podle představ

Nábytek na míru přitahuje zákazníky hlavně kvůli originálnímu designu, který hodnověrně odráží jejich představu o jeho vzhledu. Barvu a tvar nábytku si vyberou sami, případně si nechají poradit výrobcem, který jim zhotoví jakékoliv modely osvědčené klasiky až po nejnovější trendy

  • Velikost přizpůsobená prostoru

Exkluzivní design nemusí být jediným důvodem, pro který zákazníci upřednostňují nábytek na míru. Často ho vyhledávají i kvůli potřebě napasovat stoly, židle či poličky do dané místnosti. Sériově vyráběné modely z obchodů jim totiž nemusí do prostoru v pokoji sednout. Výroba na míru je tak dobrou možností, jak mít doma nábytek s vhodnými proporcemi.

  • Variabilita tvarů a materiálů

Plusem je také možnost nechat si zhotovit jednu nábytkovou sestavu z modelů v odlišných tvarech a materiálech. Dobrý design dokáže vdechnout takto vyskládání sestavě to správné spojení barev, které vytvoří optimální kontrast. Ten bychom při koupi nábytku z obchodů hledali v případě výběru jednotlivých modelů z různých kolekcí marně.

  • Cena je většinou o něco vyšší
  7 cenných rád do novej vykurovacej sezóny

Za výše uvedené výhody si třeba co to připlatit. Konečná cena nábytku na míru se sice může díky promyšlenému výběru tvarů a materiálů jednotlivých modelů snížit, ale kvůli nákladům na práci bývá ve srovnání se sériovým nábytkem z obchodů i tak vyšší. To ale nemusí platit v každém případě. Problémem levnějších nabídek nábytku na míru však bývá slabší kvalita díla, resp. výroba díla z méně trvanlivých materiálů.

  • Delší čekání na nový nábytek
  Krásná vinařská chalupa je dílo městského dívky

Peníze nejsou jediné, čím se za nábytek na míru platí. Možnost mít doma stoly, sedačky či skříňky navrženy přesně podle představ chce i trochu trpělivosti. Zatímco nábytek z obchodu nám dovezou hned po koupi, při výrobě na míru je nutné několik dní počkat. Pro ty, kteří potřebují novou nábytkovou sestavu okamžitě, je tak lepší volbou koupě z obchodu.

Zdroj: www.pixabay.com

Nábytek na míru si díky výše uvedeným výhodám nezískává stabilní místo pouze v bytech a rodinných domech. Poptávka po něm stoupá i za účelem koupě nábytku do kanceláří, prodejen či jiných pracovišť. Výjimkou nejsou ani terasy a zahrady, kde takto vyrobený nábytek rovněž plní očekávanou praktickou a estetickou funkci, a to i přes vyšší ceně a delší čekací době na jeho dodání.

STAY CONNECTED

16,782FanoušciTo se mi líbí
NásledovníciNásledovat
1,808NásledovníciNásledovat
14,700OdběrateléOdebírat

INSTAGRAM

Digitální dveřní kukátko je řešením pro každý moderní domov

Elektronika nám usnadňuje život, a to prakticky každý den. Mobilní telefony jsou stále kvalitnější, televize umožní lepší přenos obrazu. A tím zdaleka...

Vinylové podlahy Amorim Premier Real – TOP podlaha pro každý interiér

Portugalsko je v oblasti výroby kvalitních vinylových podlah špičkou. A vinylové podlahy Amorim Premier Real nejsou výjimkou. Pří výrobě podlahových krytin kombinují...

7 nejúžasnějších bazénů světa

Letní sezóna je za námi, ale možnosti, jak si dopřát pohodičku v osvěžujícím bazénu, se najdou stále. Obzvláště v případě 7 úžasných...