Lenochodi v Jižní Americe

Post date:

Author:

Category:

Jižní Amerika je známá svou bohatou faunou a flórou. Žije zde mnoho zvířat a kvete hojně rostlin. Co vás může zaujmout, jsou například lenochodi.

Spí na stromech a jedí mladé větvičky. Žijí samotářsky a pohybují se po stromech. Jejich srst roste jinak, než u ostatních zvířat a dobře po ní stéká dešťová voda, která je zde hojná.

Je to vtipně vypadající zvíře a zobrazuje se často ve špercích, na figurkách, hrncích nebo tričkách. Symbolizuje pohodlí a únavu. Pohybuje se velmi pomalu, protože jeho metabolismus zpracovává postupně potravu. 

Existuje jich několik druhů, všechny mají hnědé nebo šedé zabarvení srsti. Váží kolem 6 kg a má dlouhé drápy, kterými se uchycuje na stromě. Na zemi vůbec nebývá, žije jen na stromech. Můžete je spatřit v přírodě a vyfotit si je.

Rádi byste se dozvěděli o dalších zajímavých tématech jako například módě, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, zvířatech či o tom co pro nás mají připravené hvězdy.

Podívejte se na náš blog. Jaký je rozdíl mezi mýtusem, legendou a pohádkou? To vše a jiné si můžete u nás přečíst. Například v článku o mytologii nebo o slavném astronomovi jakým byl Galileo Galilei či o srdci a co vše  může v životě symbolizovat.

Redakce doporučuje

Elektrické podlahové vytápění nabízí větší výhody, než možná tušíte

0
V souvislosti se zdražováním energií vás možná napadlo, že některá zařízení začínají postrádat smysl. A co pak takové elektrické podlahové vytápění, které k provozu...

Platónův odkaz