Když vám příroda vloží své srdce do rukou

Post date:

Author:

Category:

Minerál diopsid pochází ze skupiny monoklinických pyroxenů. Což jsou tzv. metasilikáty charakteristické téměř dokonalou štěpností.

Složení tohoto kamene je podmíněno teplotními a tlakovými podmínkami při jeho vzniku a také chemickým složením mateřské horniny. Složení pak ovlivňuje i barvu vlastního kamene. Protože zelený odstín způsobuje přítomnost chromu, nazývá se tato odrůda chromdiopsid a právě ta současně patří k nejznámějším.

Její barva osciluje od světle zelené až po černou. Barva minerálu tmavne s jeho velikostí. Chromdiopsidy se také vyskytují v různých stupních čirosti od zcela průhledných až po neprůhledné. Žádoucí je hlavně sytě zelený odstín v kombinaci s průhledností.

Jedná se o relativně běžné minerály, které pro šperkařské účely předurčila nejen krásná smaragdově zelená barva, ale současně i příznivá cena. Vychutnat si jejich krásu můžete i vy. Pokud chcete, umožníme vám nahlédnout za oponu a poznat jejich tajemství. Jsou to bratranci smaragdu.

Redakce doporučuje

Plasmová řezačka: Praktické tipy, jak vybrat tu pravou

0
Plasmová řezačka je určena pro dělení různých materiálů, poradí si s ocelí, železem, ale i hliníkem a dalšími materiály. Řezání plazmou vám může výrazně usnadnit...