Jaký materiál obuvi je pro nohy nejlepší?

Post date:

Author:

Category:

Když si kupujeme boty, v první řadě dbáme na jejich estetické hodnoty – především se nám musí líbit a odpovídat našim preferovaným stylizacím, ale ve skutečnosti jsou to druhořadé záležitosti, protože nejdůležitější je to, z čeho je bota vyrobena. Díky tomuto materiálu je obuv pohodlná, elegantní a nohy se v ní nepotí, neotékají a netvoří se v ní puchýře. Jaký materiál je pro nohy nejlepší?

Přírodní kůže – různé druhy 

Nejlepším materiálem pro obuv a vlastně bez ohledu na roční období je přírodní kůže – naše nohy nám za to rozhodně poděkují. Nezáleží na tom, pro jaký typ kůže se rozhodneme – samozřejmě pokud jde o naše nohy – pánské kožené polobotky nebo dámské kotníkové boty mohou být ušity buď z lícové, lakované kůže, nubuku, veluru nebo semiše – v jakémkoli typu kůže se nohy budou jistě cítit naprosto pohodlně. Pokud však jde o praktičtější záležitosti, včetně odolnosti vůči povětrnostním podmínkám, může být lepší volbou lícová kůže nebo nubuk. 

Co dává přírodní kůže našim nohám? 

Především je třeba připomenout, že přírodní kůže je velmi pružná, a proto se dokonale přizpůsobí našim nohám – jaké výhody to přináší? Prakticky se nemusíme bát, že bychom si udělali oděrky nebo otlaky – samozřejmě zde hraje důležitou roli kvalita boty, ale je třeba si uvědomit, že kožené boty jsou vždy o třídu výš než ty vyrobené například z ekologické kůže.Polobotky pánské kožené nebo klasické jehlové boty zajistí, že se naše noha bude cítit pohodlně. 

Kůže je také nejlepším materiálem pro naše nohy, protože zajišťuje správnou ventilaci. Díky tomu, že je prodyšná, se naše nohy nepřehřívají, nepotí se, ale ani v zimě nemrznou. To zvyšuje naše vnímané pohodlí. To je důležité zejména v létě, kdy je noha často v přímém kontaktu s materiálem a pokožka není chráněna ponožkou. 

Je také třeba mít na paměti, že kůže používaná k výrobě obuvi je zcela bez chemických přísad, a tedy i silných alergenů. Má také antibakteriální a protiplísňové vlastnosti, a díky tomu je prakticky vyloučen rozvoj bakterií a plísní, což se projevuje i v tom, že pánské kožené polobotky a naše nohy nepáchnou, i když je máme na nohou celý den. 

Boty s membránou 

Ačkoli je kůže velmi odolná a při správné péči s námi vydrží mnoho sezón, nemusí stačit lidem, kteří provozují extrémnější sporty. Proto jsme stvořili boty s membránou, tj. speciálním materiálem, který je nepromokavý a zároveň zajišťuje správnou cirkulaci vzduchu. Tento materiál se používá především ve sportovní obuvi, i když se začíná stále častěji objevovat i v casualovém obuvi. Nicméně nejlepší a nejjednodušší volbou jsou prostě pánské kožené polobotky, lícové Chelsea boty nebo velurové jehlové boty.

Redakce doporučuje

Elektrické podlahové vytápění nabízí větší výhody, než možná tušíte

0
V souvislosti se zdražováním energií vás možná napadlo, že některá zařízení začínají postrádat smysl. A co pak takové elektrické podlahové vytápění, které k provozu...

Platónův odkaz