Jak vybrat postel do ložnice?

Post date:

Author:

Category:

Zařizujete malou ložnici? Chcete změnit své vysněné útočiště? Připravili jsme pro vás tipy, které vám pomohou vybrat postel do ložnice. Vyberete si postel optimální velikosti a s inovativními řešeními, která změní váš spánek Podívejte se, jak vybrat postel do ložnice.

1. Změřte, kolik místa je k dispozici pro postel

Než se rozhodnete pro konkrétní model postele, změřte si dostupný prostor v místnosti. Některé postele mohou být příliš velké pro malou ložnici nebo příliš široké pro úzké prostory.

  • změřte délku a šířku dostupného prostoru ve vaší ložnici,
  • přemýšlejte o prostoru, který potřebujete, abyste se mohli volně pohybovat po ložnici,
  • věnujte pozornost dalším prvkům v místnosti, které znesnadní uspořádání. To je důležité zejména v podkrovní ložnici se sklonem, protože příliš vysoké čelo znemožní, aby se postel vešla.

2. Vezměte v úvahu svou současnou situaci a plány do budoucna

Lůžka pro starší osoby musí mít vhodnou výšku. Příliš nízké nebo příliš vysoké znesnadní vstávání.

  • na druhou stranu, pokud máte rozjetou kariéru, partnera nebo plánujete změnit svůj rodinný stav, je na čase přemýšlet o větší posteli,
  • bude-li však postel sloužit k přespání hostů, postačí standardní postel 120 x 200 cm nebo 140 x 200 cm,
  • pokud je postel určena pro teenagera vstupující do dospělosti, potřebuje ekonomickou postel, odolnou a vhodnou do menších prostor.

3. Zahrňte, kdo bude spát v posteli

Čalouněné postele s měkkým čelem jsou perfektním řešením pro milovníky čtení knih a sledování televize v posteli, které vám umožní pohodlně opřít hlavu i trup. Na druhou stranu čalouněné a prošívané čelo postele chrání před chladem a přináší do ložnice styl plný elegance a rafinovanosti.

4. Slaďte styl postele s výzdobou ložnice

Malovat stěny ložnice můžete vždy, ale je třeba vzít v úvahu barvu a styl nábytku. Pokud je zbytek nábytku v tmavé barvě dřeva, volte podobné barvy rámu postele. Moderní barvy budou slušet bílé nebo černé. Čalouněné postele skvěle doplní jak moderní kompozici ve stylu glamour, tak aranžmá v retro stylu.

5. Upravte velikost matrace

Ptáte se, zda stačí postel s plochou na spaní 140 x 200 cm? Navrhujeme, jaké velikosti postelí budou vhodné pro dané osoby:

  • postel 120 x 200 cm je vhodná pro pohodlné spaní 1 osoby, i když ji volí i páry, které mají malou ložnici,
  • za minimální šířku vhodnou pro pár se považuje postel 140 x 200 cm,
  • vyplatí se zvolit rozměr 160 x 200 cm, ale pokud máte větší ložnici,
  • Postele 180 x 200 cm jsou velká manželská postel. Tento model se vyplatí zvolit, když máme rádi prostor, máme malé děti a velkou ložnici.

Redakce doporučuje

Elektrické podlahové vytápění nabízí větší výhody, než možná tušíte

0
V souvislosti se zdražováním energií vás možná napadlo, že některá zařízení začínají postrádat smysl. A co pak takové elektrické podlahové vytápění, které k provozu...

Platónův odkaz