5 kritérií, podle kterých kupovat bezpečnostní dveře

Post date:

Author:

Category:

  1. říjen 2019 v Rady, tipy, inspirace
    Sdílet článek
    Úloha bezpečnostních dveří je jasná. Méně jasné jsou kritéria, podle kterých si vybrat ten správný model. Odborníci říkají minimálně o 5 faktorech, které je při koupi nutné sledovat.
  2. Bezpečnostní třída

Pravidlo zní jasně, čím vyšší třída, tím vyšší záruka bezpečnosti. Pro běžné domácnosti se doporučují dveře s třídou 3 až 4, které nabízejí dostatečnou kvalitu. V nabídce jsou rovněž dveře s třídou 5 a 6, ale ty jsou kvůli své regeneračních využívány spíše v obchodech nebo průmyslových halách.

Zdroj: www.tomellini.it

  1. Certifikát

Potvrzení o bezpečnostní třídě, jakož i další směrodatné informace o kvalitě a odolnosti dveří jsou zaznamenány v přiloženém certifikátu. Ten je vydán po sérii testů, při kterých se zjišťuje, jak zvládají nárazy, vrtání či požár. V rámci testování se také měří čas, za který byly dveře překonány, resp. poškozené. Výsledky testů následně určují bezpečnostní třídu.

  1. Počet otevíratelných cyklů

Při testování dveří a následném vydávání certifikátu se určuje i počet otevíratelných cyklů. Dveře s nejdelší životností, které se vyrábějí s počtem cyklů otevírání a zavírání od 200 000 do 250 000, mohou vydržet do 30 let. Často tak přežijí rekonstrukci bytu nebo domu, aniž by musely být na rozdíl od jiného zařízení měněny.

Zdroj: omaneshop.com

  1. Kompletní bezpečnostní set

Výběr certifikovaných dveří s vyšší bezpečnostní třídou je jen částí úspěchu. Celková odolnost dveří závisí i na dalších komponent jako zárubně, prahy nebo vložky do dveří. Kvalitní prodejci je prodávají v rámci kompletních bezpečnostních setů is dveřmi, přičemž bezpečnostní třída je stejná u všech částí soupravy.

  1. Servis poskytovaný firmou

Kvalita, pevnost a odolnost bezpečnostních dveří se za jistých okolností může stát mínusem. Děje se to zejména při vymknutí nebo ztrátě klíčů. Právě tehdy oceníme, pokud jsme dveře koupili u kvalitního prodejce, který nám garantoval plnohodnotný servis. Ten má být k dispozici při jakékoliv poruše nebo poškození.

Zdroj: notizie.it

Každý z výše uvedených faktorů se podepisuje i na výsledné ceně, která hraje při výběru rovněž jednu z klíčových úkolů. Nabídka je pestrá a zákazníci si mohou vybrat různé modely různých značek, takže různé bude i cenové rozpětí jednotlivých dveří.

Redakce doporučuje

Elektrické podlahové vytápění nabízí větší výhody, než možná tušíte

0
V souvislosti se zdražováním energií vás možná napadlo, že některá zařízení začínají postrádat smysl. A co pak takové elektrické podlahové vytápění, které k provozu...

Platónův odkaz