Kupujeme pracovní desku do kuchyně – podle materiálu

Post date:

Author:

Category:

Kupujeme pracovní desku do kuchyně – podle materiálu

  1. říjen 2019 v Rady, tipy, inspirace
    Sdílet článek
    Faktorů, které je při koupi nové pracovní desky do kuchyně třeba zohlednit, je hned několik. Dnes se však zaměříme na materiál, který bývá při výběru často tím nejdůležitějším kritériem.

Kamenné pracovní desky

Desky z kamene patří k nejkvalitnějším, což platí zejména v případě žulových a mramorových modelů. Kromě nulové pórovitosti a skvělé odolnosti vůči prosakování se mohou pochlubit i luxusním lesklým povrchem. Plusem je i cena, která navzdory kvalitě a lux vzhledu nepatří k nejvyšším. Koupit se dají již od 300 € za bm, v případě umělých imitací ještě levnější.

Nerezové pracovní desky

O kvalitu a skoro nezdolné odolnost není nouze ani při nerezových deskách. Ty jsou však o něco náchylnější na škrábance a jiné mechanické poškození. Pro některé je překážkou i častější údržba, v jejímž rámci je třeba kupovat speciální leštící přípravky. Chladný design nerezu však má své kouzlo a mnozí jsou za něj ochotni zaplatit i 800 € za bm.

Skleněné pracovní desky

Keramické pracovní desky

Právě skleněné pracovní desky jsou po nerezových nejdražší na trhu. Cena od 700 € za bm tak není nic ojedinělé. Způsobuje to zejména zvýšený důraz na kvalitu a elegantní design, který umí sklo nabídnout v mnoha podobách od těch tvrzených až po kalené. Takové desky jsou pevné, ohnivzdorné a při správném zacházení vůbec nepraskají.

Desky z keramických materiálů jsou docela dobrou volbou pro ty, kteří hledají vyvážený poměr ceny a kvality, navíc se stylovým designem. Spolehnout se rovněž dá i na vynikající odolnost vůči vyšším teplotám a poškození způsobeným krájením jídla přímo na povrchu desky. To vše v ceně od 500-600 € za bm.

Dřevěné pracovní desky

Z dřevěných povrchů v kuchyni mají někteří zákazníci strach. Dřevo totiž není prvkem, který zdobí vysoká odolnost vůči vlhkosti. V případě těchto desek to však neplatí, protože výrobci si dávají záležet na kvalitě pomocí ochranných povrchů. Pěkný vzhled však třeba neustále udržovat speciálními nátěry, což stojí čas i peníze. A peníze stojí i koupě samotné desky. Nejkvalitnější modely se totiž prodávají až od 800 € za bm. Samozřejmě, pozor na falešné atrapy vydávané za pravé dřevěné desky.

Laminátové pracovní desky

Levnější, jednodušší, ale zároveň méně kvalitní alternativou vůči dřevěným deskám jsou laminátové modely. Ty vyžadují opatrné zacházení, jinak jim hrozí rychlé znehodnocení. Kromě nízké ceny, která se pohybuje zhruba od 40 € za bm, se však mohou pochlubit širokou nabídkou desek v různých barvách a texturách. Oblíbené jsou zejména imitace dřeva či kamene.

Nabídka pracovních desek je pestrá, takže na trhu se objevují modely v několika tvarech, barvách a velikostech. Při výběru si tak přijdou na své i náročnější zákazníci, kteří chtějí novou desku sladit do nejmenších detailů s ostatním zařízením. Další možností je ještě návrh na míru, který přesně vystihne představu zákazníka a do jeho kuchyně sedne jako ulitý.

Kamenné pracovné dosky

Sklenené pracovné dosky

Keramické pracovné dosky

Drevené pracovné dosky

Laminátové pracovné dosky

Redakce doporučuje

Elektrické podlahové vytápění nabízí větší výhody, než možná tušíte

0
V souvislosti se zdražováním energií vás možná napadlo, že některá zařízení začínají postrádat smysl. A co pak takové elektrické podlahové vytápění, které k provozu...

Platónův odkaz