Hadí jazyk

Post date:

Author:

Category:

Parseltongue tedy Hadí jazyk byl jazyk hadů, a dalších magických hadích tvorů, jako jsou Runespoor a Bazilišek, a těch, kteří s nimi dokázali komunikovat.

Znalost hadího jazyka byla velmi neobvyklá schopnost a vědělo se, že je téměř výhradně dědičná. Téměř všichni, kdo znali hadí jazyk, byly potomky Salazara Zmijozela, přičemž Harry Potter byl světlou výjimkou.

Svou schopnost získal kvůli tomu, že v něm byla ukrytá část Voldemortovy duše, kterou do chlapce nepředvídatelně ukryl. Přinejmenším v Británii byla tato schopnost spojována s temnými čaroději.

Tato asociace s Temnou magií obecně vyvolávala strach a nedůvěru k osobám s touto schopností

Hadí jazyk byl při vyslovení syčivý zvuk, podobný hadímu, a normální lidé mu proto nerozuměli, jedinou výjimkou byl ředitel Bradavic: Brumbál. 

Chcete se dozvědět více o fascinujících tématech, jako je móda, šperky nebo drahé kameny? Další informace naleznete na našem blogu. Dozvíte se například, jak různé formy vzácného opálu zkrášlují svět nebo proč je ametyst tak přitažlivý.

Redakce doporučuje

Elektrické podlahové vytápění nabízí větší výhody, než možná tušíte

0
V souvislosti se zdražováním energií vás možná napadlo, že některá zařízení začínají postrádat smysl. A co pak takové elektrické podlahové vytápění, které k provozu...

Platónův odkaz