Hadí jazyk

Post date:

Author:

Category:

Parseltongue tedy Hadí jazyk byl jazyk hadů, a dalších magických hadích tvorů, jako jsou Runespoor a Bazilišek, a těch, kteří s nimi dokázali komunikovat.

Znalost hadího jazyka byla velmi neobvyklá schopnost a vědělo se, že je téměř výhradně dědičná. Téměř všichni, kdo znali hadí jazyk, byly potomky Salazara Zmijozela, přičemž Harry Potter byl světlou výjimkou.

Svou schopnost získal kvůli tomu, že v něm byla ukrytá část Voldemortovy duše, kterou do chlapce nepředvídatelně ukryl. Přinejmenším v Británii byla tato schopnost spojována s temnými čaroději.

Tato asociace s Temnou magií obecně vyvolávala strach a nedůvěru k osobám s touto schopností

Hadí jazyk byl při vyslovení syčivý zvuk, podobný hadímu, a normální lidé mu proto nerozuměli, jedinou výjimkou byl ředitel Bradavic: Brumbál. 

Chcete se dozvědět více o fascinujících tématech, jako je móda, šperky nebo drahé kameny? Další informace naleznete na našem blogu. Dozvíte se například, jak různé formy vzácného opálu zkrášlují svět nebo proč je ametyst tak přitažlivý.

Redakce doporučuje

Jaké doplňky budou vypadat nejlépe s džíny typu mom jeans

0
Výběr správných doplňků pro stylizaci je velmi důležitý. Díky nim můžeme skvěle zvýraznit celu stylizaci a zaručit módní look. Pokud se chcete vrátit k...