Glamour styl – luxusní bydlení

Post date:

Author:

Category:

Luxus nemusí stát miliony, alespoň ne při zařizování bydlení. Šikovní návrháři vědí, jak vnést do domácností pořádnou porci přepychu, aniž to majitelů dostalo na mizinu. Odpovědí je právě glamour styl.

Interiéry zařízené s prvky glamour stylu neskrývají svůj vztah k přepychu. Jejich okázalý design má být odrazem ambicí a velkých snů, přičemž hlavním cílem je ukázat se v tom nejlepším světle. Pozitivem je, že za jednotlivé zařízení a doplňky není třeba utrácet astronomické částky, protože designéři znají triky, jak to zvládnout za méně peněz. Bydlet na vysoké noze tak můžeme všichni, stačí najít správné variace barev, tvarů a materiálů.

5 nepsaných pravidel pro glamour interiéry:

  1. V prostoru nechybí lesk – ať už z kovů, metalických barev nebo vyleštěných podlah
  2. Design je sofistikovaný – všechno má stabilní místo, bytové doplňky jsou vždy upravené
  3. Doplňky jsou okázalé – nemusí být velké, důraz je kladen spíše na jejich luxusní vzhled
  4. Čistota je základ – každý glamour interiér má vyvolávat dojem maximální preciznosti
  5. Správný kontrast – působí charismatický, kombinace barev nekřičí a nejsou chaotické

Nejoblíbenější glamour barvy a jejich kombinace:

Bíločerná – Nejtypičtější glamour kombinace, která působí charismatický a v domácnosti vytváří tu správnou rovnováhu.

Tmavomodrá – Barva úspěšných, která ve spojení s lesklými bytovými dekoracemi patří do každého pokoje.

  Alexa Chung and Sofia Vergara Don't Play by the Red Carpet Rules

Krvavě rudým – Evokuje vášeň, podporuje průbojnost, působí ohnivě. Využívat by však měla mírně a jen ve vybraných místnostech, nejlépe jako doplňková barva.

Smaragdová a safírová – Odstíny vzácných kamenů jsou v tomto stylu vždy vítány. Navodí luxusní dojem a zároveň vnesou do domácnosti něžný půvab.

Metalická – Zlaté a stříbrné odstíny jsou sami o sobě zárukou přepychového vzhledu. Ideální vyniknou na pastelovém, černém nebo bílém pozadí.

  How to Travel in Style: Finding a Perfect Flight

Doplňky, které by v glamour stylu neměly chybět:

Starožitný nábytek – Ačkoliv glamour interiéry patří k těm modernějším, nouzí o starožitné prvky nikdy netrpěli. Potvrzuje to častá přítomnost vzácných historických kousků nábytku.

Křišťálové lustry – K přepychu, který dýchá trochou aristokracie, patří i křišťálové lustry. Ty jsou součástí téměř každého prostoru zařízeného v tomto stylu.

Velké zdobené zrcadla – pompéznost na způsob glamour stylu vyzdvihují i ​​zrcadla. Ty by měly být nejen velké, ale i ozdobené postříbřeným nebo pozlaceným rámem.

Hedvábné a sametové textilie – Kvalitní bytové textilie z hedvábných či sametových látek zjemňují atmosféru v pokoji a obohacují ji o patřičnou dávku romantiky.

Kde levně nakoupit doplňky do glamour interiéru

Uvedené doplňky sice nepatří k nejlevnějším, ale jak jsme vzpomínali na úvod, ne vždy se za ně musí utrácet velké částky. V současnosti je trh takový pestrý, že hezké a kvalitní doplňky s luxusním vzhledem seženete v záložnách, v antikvariátech nebo v obchodech s prodejem atrapa. Sen o luxusním bydlení si tak díky glamour stylu můžete splnit i bez milionů.

STAY CONNECTED

16,782FanoušciTo se mi líbí
NásledovníciNásledovat
1,730NásledovníciNásledovat
13,900OdběrateléOdebírat

INSTAGRAM

Glamour styl – luxusní bydlení

Luxus nemusí stát miliony, alespoň ne při zařizování bydlení. Šikovní návrháři vědí, jak vnést do domácností pořádnou porci přepychu, aniž to majitelů...

How To Match Your Leather Hat With Your Summer Dress

Comfort is very important to me. I think people live better in big houses and in big clothes. I try to contrast; life today...

Looking Shady: Essential Sunglasses for the Summer

Comfort is very important to me. I think people live better in big houses and in big clothes. I try to contrast; life today...