Elektrické podlahové vytápění nabízí větší výhody, než možná tušíte

Post date:

Author:

Category:

V souvislosti se zdražováním energií vás možná napadlo, že některá zařízení začínají postrádat smysl. A co pak takové elektrické podlahové vytápění, které k provozu potřebuje elektřinu? Ve skutečnosti to se spotřebou nemusí být tak horké – a nejen to, topné rohože vás navíc oslní dalšími přednostmi.

Komfortní teplota bez námahy

Elektrické podlahové vytápění příjemně hřeje, ale neklade žádné nároky ohledně provozu – díky moderním technologiím ho lze ovládat i na dálku. Zapotřebí není žádný průběžný servis ani pravidelná údržba či prohlídky technikem, jako je tomu například v případě revize hromosvodů.

Systém elektrického topení je jako stvořený pro kombinaci s dalšími technologiemi. Například s programovatelným termostatem a podlahovým a prostorovým čidlem – díky tomu lze zajistit udržování optimální teploty podlahy i prostoru. Další zajímavá možnost je kombinace s krbem či krbovými kamny.

Provoz nemusí být vůbec drahý

Co se týče spotřeby, energetická náročnost elektrického podlahového topení není nijak markantní. Účinnost dosahuje až 99 %, a v případě levné energie (např. ze solárních panelů nebo tepelného čerpadla) je provoz finančně nenáročný. Za zmínku stojí i fakt, že místnosti není nutné vytápět na tak vysoké teploty, jako je tomu u běžných radiátorů – k dosažení tepelné pohody postačí nižší teplota.

Hodí se pro většinu krytin

Další praktické výhody spočívají v úspoře prostoru. Topné rohože se nachází pod podlahou a nezabírají žádné místo. Podlaháři Ostrava z řemeslnického cechu Ekomplex pak dodávají, že se systémem je možné kombinovat většinu typů podlahových krytin (od plovoucích podlah přes koberec až po vinyl a lino). Pokud si však nejste jistí, jestli se vaše stávající podlahy pro tento způsob vytápění hodí, poraďte se s odborníkem.

Redakce doporučuje

Kvalitní a levné jídelní stoly i stoly do kanceláře najdete na...

0
Bez stolů se neobejdeme nikde. V dílně, v obýváku, v kuchyni, v pracovně, dětském pokoji… Abychom byli s tím, který v té či jiné místnosti používáme, musí být správně vysoký,...

Platónův odkaz