Dřevěné pelety jsou ekologicky šetrné a minimalizují emise, což přispívá k ochraně životního prostředí.

Post date:

Author:

Category:

Ačkoli teprve končí aktuální topná sezóna, nastává správný okamžik se zamyslet nad tím, jaký typ paliva chcete v příští sezóně používat. Nejenže by měl začít platit odkládaný zákaz používání kotlů první a druhé emisní třídy, ale zároveň se ceny energií a paliv stále proměňují. Dnes se s námi můžete podívat na dřevěné pelety a výhody, které vám mohou přinést.

Dřevěné pelety jsou mimořádně šetrné k životnímu prostředí, víte proč?

V současné době hledáme stále více způsobů, jak ochraňovat životní prostředí a zároveň si užívat komfort, kterému jsme si již v posledních letech přivykli. V ohledu na vytápění nabízí dřevěné pelety skvělý kompromis, a to nejen z důvodu, že jsou vyrobeny z obnovitelných zdrojů.

Dřevěné pelety se totiž vyrábí z odpadních materiálů jako jsou hobliny nebo piliny. Ty se pak lisují za vysokých teplot do tvaru malých peletek a díky přírodním vlastnostem ligninu obsaženého ve dřevě mají skvělou soudržnost i bez použití lepidel či jiných chemických látek.

Díky vyspělé technologii jejich výroby nabízí pelety výbornou výhřevnost, minimum emisí vzniklých při spalování, ale i malé množství odpadních látek. To pak platí především u dřevěných pelet s certifikací ENplus A1.

Jaké výhody vám mohou přinést dřevěné pelety s certifikací ENplus A1?

Na rozdíl od pelet, které splňují českou normu nesmí pelety ENplus A1 obsahovat kůru nebo kousky dřeva a zároveň jsou kladeny vysoké požadavky i na proces výroby, skladování nebo přepravu. Vy tak dostanete pelety nejvyšší kvality, na jejich vlastnosti se můžete spolehnout.

Pelety s certifikací ENplus A1 vám nabízejí skvělou výhřevnost, díky nulovému obsahu vody. Kromě toho mají i nízkou popelavost, po jejich prohoření tak zůstane jen minimum odpadu. Což pro vás znamená i méně časté vysypávání odpadního popelníku u vašeho kotle.

Spolu s efektivním spalováním je v ohledu na údržbu kotle a spalinových cest důležitý i parametr minimální teploty tavení popela. Čím vyšší je tato hodnota, tím lépe pro váš kotel, protože při nízkých teplotách může docházet k nežádoucímu struskování a připékání na hořáky.

Pokud si navíc pořídíte automatický kotel se šnekovým přikládáním, ušetříte si hromadu starostí s přikládáním, a to zejména v případě, že si zřídíte silo. Správně zřízené silo, které uchrání pelety před vlhkostí vám totiž dodavatel naplní nafoukáním přímo z cisterny. Případně můžete pelety nakupovat balené v sáčcích na paletách. I v tomto případě mají kvalitní dodavatelé přichystané řešení a palety vám složí tam, kde to potřebujete, přičemž vystavení slunečnímu svitu dřevěným peletám nevadí.

Ovlivnit můžete i kolik za topnou sezónu zaplatíte

Samozřejmě, že náklady na topnou sezónu se liší dům od domu nejen na základě jeho tepelných ztrát, ale i požadované teplotě v interiéru. Ušetřit však nemalé peníze můžete i jejich včasným nákupem. Zkušení už totiž vědí, že nejlevnější pelety pořídíte na jaře, hned na konci stávající topné sezóny. Tedy v rámci tzv. posezónních cen, které bývají znatelně nižší. Ušetřit tak můžete tisíce korun.

S včasným nákupem pelet si ušetříte i řadu pozdějších starostí, protože na konci léta či na začátku podzimu se zásobí většina lidí. Zpravidla si tak můžete vybírat z méně termínů závozů a čekací doby se tak prodlužují.

Redakce doporučuje

Stavby na klíč od A G R O E K O...

0
Stavby jsou nedílnou součástí rozvoje moderní společnosti. Ať už jde o průmyslové objekty, rodinné domy, nebo vodohospodářské stavby, každý projekt vyžaduje odborný přístup, preciznost...