Co všechno potřebujete zařídit, když si chcete dát zasklít balkon?

Post date:

Author:

Category:

Zasklívání balkonů se v posledních letech stává stále oblíbenější a oblíbenější. Nejenom, že zasklené balkony dobře vypadají, ale přináší také výhody pro váš domov, a to nejen funkční. Zasklení se může hodit i v případě, že chcete ze svého balkonu vytvořit oázu klidu.

Výhody zaskleného balkonu

Pokud se rozhodnete zasklít balkon, ušetříte svou peněženku. Na první pohled se to nemusí zdát, počáteční investice do zasklívání balkonu není malá. Ale opravdu, z dlouhodobého hlediska se to vyplatí!

  • Ušetříte za energie při vytápění bytu
  • Zvýší se hodnota vaší nemovitosti

Zasklením balkonu se také ztlumí hluky přicházející z okolí a zároveň ho ochráníte před nepřízní počasí, zápachem a nečistotami.

Před zasklením

Před samotným zasklením budete muset zajít na stavební úřad. Zasklívání je totiž považováno za stavbu, a tak se v některých případech nevyhnete ani stavebnímu povolení. Všechny potřebné informace se dozvíte na stavebním úřadě.

Dále si budete muset obstarat souhlas majitele domu.

Vyberte si firmu

Výběr firmy je takovým posledním velkým krokem, který leží na vašich bedrech. Výběr na trhu je široký, proto vybírejte pečlivě. Zohledněte nejen cenu, ale také recenze zákazníků.

Pro zajištění bezpečnosti při práci bude důležité, aby odborník z firmy navštívil vaší domácnost ještě před montáží a posoudil technický stav vašeho balkonu. Důležitá je hlavně nosnost, protože skleněné tabule budou vážit přes 100 kg.

Montáž

Na samotnou montáž bude stačit jeden den. Firma si se zasklením hravě poradí díky vakuovým přísavkám a manipulační technice už za zhruba 3 hodiny. Nejvíc času potom zaberou další práce jako silikonování a začišťování.

A kolik to celé stojí?

Cena zasklení balkonu se odvíjí od velikosti balkonu, složitosti montáže, výběru firmy pro montáž a dalších parametrech.

Před samotnou montáží vám firma předloží cenovoou nabídku, tu si samozřejmě můžete nechat předložit i od více firem a na základě cenových nabídek se rozhodnout. Cena za 1m² se většinou pohybuje do výše 5 tisíc korun.

Redakce doporučuje

Elektrické podlahové vytápění nabízí větší výhody, než možná tušíte

0
V souvislosti se zdražováním energií vás možná napadlo, že některá zařízení začínají postrádat smysl. A co pak takové elektrické podlahové vytápění, které k provozu...

Platónův odkaz