Čeká vás výměna starých střešních oken? Obraťte se na profesionály

Post date:

Author:

Category:

Čas letí jako o závod, a my to poznáváme nejen na růstu našich dětí. Ať chceme nebo ne, i střešní okna dospějí do fáze, kdy je potřeba nahradit je za nové, nebo kvalitně renomovat. Obě činnosti by měla dělat firma, která střešním oknům i všemu kolem nich dokonale rozumí.

Co získáme od nových oken

Ti, kdo se o svá střešní okna dobře starají, je mohou používat i 35 let. Většinou ale zvláště dřevěná, doslouží mnohem dříve. Mnohým vadí nehezký vzhled, špatné těsnění, sklížení dřeva, poškození rámů mechanicky dětmi, zastaralost oken, co se týče technického stavu atd.

Každé střešní okno, respektive jeho správnou funkci ovlivňuje to, jak je zabudováno do střešní konstrukce. Jde o napojení vrstev střechy, např. parozábrany, tepelné izolace či pojistné hydroizolace. I tvar ostění má svůj význam. Většina oken nemá ostění správné v části horní a spodní, a pak chybí prostor na tepelnou izolaci.

Renovace či výměna střešního okna?

Renovace střešních oken někdy stačí, ale v případě, že není kvalitně zhotoveno ostění, stejně nebude funkce okna tak dobrá, jak by byla, kdybyste upravili i zmiňované ostění, když nemá správný tvar. Ano, je to technicky náročnější, dražší, časově o něco delší, musela by se částečně rozebrat skladba střechy kolem otvoru pro okno, ale získali byste okno, u nějž byste měli jistotu, že vám nikde neprostupuje chlad, neuniká teplo, nedostává se vlhkost.

Výměna střešních oken je možná třemi způsoby. Buď výměnou 1:1 s RotoQ, kdy vyměníte původní střešní okno bez nutných stavebních úprav. Dále profesionální renovací, kdy renovace proběhne s oknem z řady Designo a RotoQ ze standardní nabídky. Anebo oknem na míru, kdy je možné vyměnit původní okno bez ohledu na výrobce, rok výroby i velikost.

Spojte se s rotostesniokna.cz a informujte se blíže.

Redakce doporučuje

Jaké doplňky budou vypadat nejlépe s džíny typu mom jeans

0
Výběr správných doplňků pro stylizaci je velmi důležitý. Díky nim můžeme skvěle zvýraznit celu stylizaci a zaručit módní look. Pokud se chcete vrátit k...