Akustické panely a lamelové stěny od výrobce Woodpasta.cz

Post date:

Author:

Category:

Architekti lamely velmi rádi používají ve vizualizacích. Naleznete je především v luxusních interiérech, moderních hotelech a komerčních prostorech.

Líbivý lamelový design opticky také zvětšuje místnost (vertikálně i horizontálně, dle orientace lamel).

Tzv. “akcentované” a “3D” dekory stěn jsou čím dál populárnější. Nejpopulárnější jsou právě lamelové stěny a stropy. Jedná se o trend založený na tom, že bílé či barevně tónované stěny působí obyčejně, zatímco lamelový (či jiný 3D) dekor byť jen na jedné stěně vyvolává dojem exkluzivity, luxusnějšího a zajímavějšího prostoru.

Problémem však bývá najít někoho, kdo je bude realizovat. Truhláři jsou vytížení, čeká se dlouho a cena zakázkové výroby bývá velmi vysoká.

Novinka v řešení interiérů

Lamelové panely Woodpasta.cz  přinášejí zásadní a inovativní zjednodušení realizací lamelových stěn a stropů, protože zákazník kupuje hotový produkt (jako například dlaždice)

Panely jsou velice lehké (8 kg/m2), a proto jsou velmi vhodné i na stropy, které díky tomu nepotřebují žádné zvláštní konstrukce, které by musely nést váhu velkých masivních lamel.

Lamelové akustické panely jsou k dispozici v 5-ti atraktivních barevných provedeních – Přírodní dub, “Smoked” dub, Ořech, Teak a Eben.

Vzhledem k velkému ohlasu a pozitivním referencím zákazníků se v budoucnu barevnost dekorů bude nadále rozšiřovat.

Panely jsou zpravidla skladem a velmi snadno se instalují. Doba od samotného nápadu po realizaci je tedy v řádech pouhých dní (oproti dlouhému plánování, shánění truhláře, zaměřování a výroby na míru). 

Akustika v interiéru

Vliv akustických řešení pro příjemnější pobyt v prostoru – snižování doby dozvuku (ozvěny) v místnosti je velmi důležitý pro to, aby se v prostoru člověk cítil dobře. Například ve veřejných prostorech jsou pro to předpisy, které musí stavitel/architekt dodržet aby stavba vůbec mohla být zkolaudována. Na to se dělají tzv. Akustické studie. Zatímco ve veřejných prostorech, v kancelářích, restauracích apod. se akustika řeší již dlouho a firmy do ní investují vysoké částky, v rezidenčním bydlení akustiku lidé stále ještě zanedbávají.

Tento problém se nyní zesiluje tím, že designy interiérů jsou čím dál minimalističtější – nepoužívají se závěsy, koberce a jiné další tradiční prvky, které se běžně staraly o pohlcování akustické energie v prostoru. Tímto neduhem trpí i většina novostaveb a nově postavených bytů, přitom řešení vedoucí k akustické pohodě v interiéru je tak snadné.

Redakce doporučuje

Plasmová řezačka: Praktické tipy, jak vybrat tu pravou

0
Plasmová řezačka je určena pro dělení různých materiálů, poradí si s ocelí, železem, ale i hliníkem a dalšími materiály. Řezání plazmou vám může výrazně usnadnit...