7 nejúžasnějších bazénů světa

Post date:

Author:

Category:

Letní sezóna je za námi, ale možnosti, jak si dopřát pohodičku v osvěžujícím bazénu, se najdou stále. Obzvláště v případě 7 úžasných bazénů z různých koutů světa, kde podzim není žádnou překážkou ke koupání.

  1. San Alfonso del Mar Pool (Algarrobo, Chile)

Návštěvníci chilského přímořského města Algarrobo se nemusí koupat jen v moři. Součástí místního resortu San Alfonso del Mar je totiž více než 900 metrů dlouhý krystalický bazén s průzračnou tyrkysovou vodou. Ta má být o 7-9 stupňů teplejší než oceán, co do údajně nejdelšího krystalického bazénu na světě láká milovníky plavání i během podzimu.

Zdroj: www.sanalfonso.cl

Zdroj: Coolcaesar

  1. Marina Bay Sands Infinity Pool (Singapur)

Singapurský super bazén zřízen na 57. patře luxusního hotelu Marina Bay Sands je častým cílem turistů z celého světa. Ti ho nevyhledávají jen kvůli pohodlí během koupání. Populární je zejména pro svůj panoramatický výhled na celý Singapur, který umožňuje poloha bazénu na kraji vyvýšené terasy zmíněného patra.

Zdroj: marinabaysands.com

Zdroj: Ike Efobi

  1. Golden Nugget Pool (Las Vegas, Nevada, USA)

Luxusní bazén s celkovým objemem až 76 000 litrů vody, který je součástí hotelu Golden Nugget, nabízí více než jen zážitkové koupání v útrobách mramorem vyzdobeného interiéru. Návštěvníky sem láká hlavně živé akvárium s více než 300 druhy ryb, mezi které vede i prosklená skluzavka umožňující exkluzivní „sjezd“ mezi žraloky.

Zdroj: goldennugget.com

Zdroj: Heiko Tobien

  1. Amangiri Hotel Pool (Canyon Point, Utah, USA)

V USA ještě zůstaneme, protože úžasných bazénů tam postavili hned několik. Mezi ty nej patří i venkovní bazén hotelu Amangiri. Ten vypadá jako zaplaveny nádvoří situovány rovnou mezi apartmánovými objekty, jejichž design splývá se skalními útesy tyčícími se hned nad hotelem.

Zdroj: genuinejourneys.net

Zdroj: Steve Jurvetson

  1. Four Seasons Safari Lodge Pool (Serengeti, Tanzánie)

Nebýt výjimečné polohy v srdci Národního parku Serengeti, bazén patřící k tomuto safari hotelu by se mezi nejlepší projekty svého druhu určitě nedostal. Koupání v jeho vodách se však mění na nezapomenutelný zážitek. Hned u bazénu je totiž jezírko, do kterého se chodí napájet sloni, zebry a jiní divocí obyvatelé místní safari. Těch je možné pozorovat přímo z bazénu.

Zdroj: fourseasons.com

Zdroj: travelgallery.dearjulius.com

  1. Tropical Islands Resort (Krausnick, Německo)

Za exotikou a tropickými plážemi netřeba cestovat na kraj světa. Svěžest těchto destinací se dá okusit iv Německu. Největší krytý vodní park světa, který je chloubou města Krausnick, totiž dokáže navodit skutečnou přímořskou atmosféru. Postará se o to několik bazénů, mezi nimiž vyniká 140-metrové „Tropické moře“ s vodou typickou pro korálové ostrovy.

Zdroj: tropical-islands.de

Zdroj: tropical-islands.de

  1. Nemo 33 Pool (Uccle, Belgie)

I poslední ze sedmičky nejúžasnějších bazénů je na starém kontinentu. 33 metrů hluboký Nemo Pool z belgického města Uccle však není běžným bazénem. Za více než 3 mil. € ho vybudovali pro potápěče, kteří si tu užijí různé podvodné překážky. Díky objemu 2,5 mil. litrů vody potřebných pro napuštění celého bazénu jich zde vyrostly desítky.

Zdroj: aquabsafe.com

Zdroj: spotmydive.com

Redakce doporučuje

Elektrické podlahové vytápění nabízí větší výhody, než možná tušíte

0
V souvislosti se zdražováním energií vás možná napadlo, že některá zařízení začínají postrádat smysl. A co pak takové elektrické podlahové vytápění, které k provozu...

Platónův odkaz