4 případy, kdy je dobré volat zámečníka

Post date:

Author:

Category:

Díky kvalitnímu zámku a dveřím se cítíme doma v bezpečí. Pokud se s jedním z těchto „ochránců rodinného krbu“ něco stane, začneme být nervózní. A není divu. Bezpečnost našeho domova je ohrožena a je lepší obrátit se na odborníka. Kdy je vyplatí neztrácet hlavu, nepodlehnout emocím a zavolat si na pomoc zámečníka? 

1. Zabouchnuté dveře jsou případ pro zámečníka

S klidem odcházíte z bytu a zabouchnete dveře s tím, že klíče máte u sebe. Jenomže časem zjistíte, že tomu tak nebylo. Klíče zůstaly uvnitř a dveře jsou zabouchnuté. V tomto případě radí odborníci ze Zámečnické pohotovosti, abyste se za žádnou cenu nepokoušeli otevřít dveře sami. Je velká šance, že neodbornou manipulací poničíte zámek a dokonce i dveře. Raději kontaktuje zámečnictví Praha, kde vám pomohou zkušení zámečníci. Ti dorazí s potřebným vybavením už do hodiny od vašeho telefonátu a dostanou vás dovnitř.  

2. Zabouchnuté klíčky od auta

U zabouchnutých klíčů od auta platí stejné pravidlo, jako u zabouchnutých dveří. Na nic nečekat a volat profesionála. Do auta je nemožné se dostat a akorát by došlo k hlubším škodám. To by se ve výsledku odrazilo i na vaší peněžence, což určitě nechcete. Zámečník Praha auto otevře co nejrychleji a tím pádem se do vozu dostanete co nejrychleji. 

3. Problémy s otevíráním dveřím u auta 

Pokud váš autozámek při odemykání „zlobí“ je na čase zbystřit a podniknout preventivní kroky. Pokud se zámek neotevírá plynule, tak se nevyplatí posouvat opravu. Je lepší kontaktovat zámečníky, kteří se podívají na problém s otevíráním dveří. Podle odborníků ze Zámečnické pohotovosti totiž hrozí, že zámek se jednoho dne zasekne definitivně. Vy se tudíž nedostanete do vozu či z něj. Tomuto scénáři je lepší se vyvarovat a včas kontaktovat zámečníka. 

4. Ztráta klíčů 

Proti tomuhle jsou zabouchnuté dveře ještě slabý odvar. V případě ztracených klíčů totiž nikdy nevíte, komu se dostaly do rukou. Proto je lepší ihned zavolat zámečníka, který vymění celou bezpečnostní vložku zámku, aby do vašeho příbytku nikdo nedostal. Pokud budete chtít pro klid duše pátrat po svých klíčích, můžete vyzkoušet místní obecní úřad. Podle zákona se mají všechny nalezené klíče odevzdávat do ztrát a nálezů právě tam, popř. na příslušný magistrát města.

Redakce doporučuje

Elektrické podlahové vytápění nabízí větší výhody, než možná tušíte

0
V souvislosti se zdražováním energií vás možná napadlo, že některá zařízení začínají postrádat smysl. A co pak takové elektrické podlahové vytápění, které k provozu...

Platónův odkaz